Бока Хуниорс вдигна "Купа Диего Марадона" след изпълнение на дузпи

от Борил Гочев
11:08, 18.01.2021
Футбол

Отборът на Бока Хуниорс триумфира в първото издание на турнира за "Купа Диего Марадона", след като на финала се наложи над Банфилд с 5:3 след дузпи.

В редовното време двата отбора завършиха наравно 1:1, като "зелените" от Банфилд се добраха до дузпите с буквално последния удар в мача.

Турнирът, който започна през октомври беше наречен на аржентинската легенда, след като той си отиде от този свят през ноември.

В негова чест финалният сблъсък беше предшестван от изпълнение на рок група, съставена от бивши футболисти, както и светлинно шоу. През цялото време пък бяха показвани и крилати фрази на легендата на Бока Хуниорс и Наполи.

Иначе самият двубой предложи доста скучни първи 45 минути на стадион "Сан Хуан дел Бисентенарио" и логично почивката дойде при нулево равенство.

"Синьо-златните" обаче нанесоха своя удар в 64-та минута, когато Едуин Кармона изведе Бока напред в резултата след зрелищно изпълнение.

Отборът от "Ла Бомбонера" вече се виждаше победител, когато обаче в шестата минута на добавеното време Лусиало Лоло изравни за Банфилд.

Минута по-рано пък Бока останаха в намален състав, след като Емануел Мас беше изгонен с червен картон.

При дузпите и петимата изпълнители на Бока бяха точни от бялата точка, докато решителния пропуск за Банфилд направи Хорхе Родригес.