назад

Божидар Краев игра 15 мин. при загуба на Мидтиланд от Аякс

Датският шампион ФК Мидтиланд записа трета поредна загуба в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига.

Късно снощи датчаните загубиха домакинството си на Аякс с 2:1 в двубой от гупа "D" на турнира.

Двубоят започна кошмарно за домакините от Мидтиланд, които инкасираха гол още в първата минута на срещата.

Крилото на Аякс Антони Сантос пое една лошо отбита топка и от близка дистанция откри резултата.

В 13-ата минута Душан Тадич удвои за нидерландският шампион след изстрел от непряк свободен удар, отсъден в наказателното поле.

Датчаните се оттърсиха от първоначалния шок и се върнаха в мача с попадение на Алекс Драйер, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Попадение на гостите от Амстердам в 65-ата минута бе отменено от ВАР заради засада на Антони.

В 75-ата минута в игра се появи и българският национал Божидар Краев, който замени голмайстора Драйер, но не успя да помогне на своя тим да стигне поне до равенството в двубоя.

След изиграните първи три двубоя в група "D" на ШЛ, Мидтиланд е последната позиция без актив, тимът на Аякс е втори с 4 точки, колкото има и Аталанта, но с по-добра голова разлика. Лидер в групата е Ливърпул с пълен актив от 9 точки.