назад

Хебър с победен старт в предварителния кръг на "Суперлигата"

В мач от група 2 в Пазарджик, домакините надиграха с 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:14) състава на Локомотив (Пловдив) и записаха първа победа в турнира за определяне на първа и втора осмица във волейболната "Суперлига".

Над всички беше канадският диагонал Брадли Гънтър, който отбеляза цели 27 точки, а за пловдивчани Тодор Вълчев завърши с 18.

В първия гейм Хебър поведе в самото начало и през цялото време поддържаше дистанция между 3 и 6 точки и, закономерно, стигнаха до победата след 25:21.

Във втория гейм обаче Локомотив даде сериозен отпор на вицешампионите от миналия сезон и успя да измъкне частта след 25:23.

За пловдивчани това беше и последния позитивен момент в двубоя, след като в следващите два гейма, тима на Хебър беше повече от категоричен и ги затвори съответно с 25:19 и 25:14, за да се поздрави с крайния успех.

В другия мач от групата Левски записа чист успех над Черно Море с 3:0 (25:15, 25:14, 25:17). "Сините" имаха трудности само в началото на двубоя, но категорично бяха по-добрия отбор и заслужено спечелиха с 3:0

Боян Йорданов стана най-резултатен за Левски с 15 точки и два аса, докато Гордан Люцканов добави още 12. За Черно море най-резултатен бе Иван Манолов с девет точки.