Милан, Лестър и Лил започнаха с победи в Лига Европа

от Борил Гочев
11:27, 23.10.2020
Футбол

Трима от най-силните тимове във втория по сила европейски клубен турнир започнаха по очакван начин кампаниите си в сезон 2020/21 в Лига Европа.

Милан, който се намира в чудесна форма и води в Серия "А" победи с 1:3 като гост състава на Селтик, в сблъсъка на европейските шампиони.

На стадиона в Глазгоу "росонерите" продължиха със силните си игри напоследък, като си осигуриха ценен аванс още преди почивката. Раде Крунич даде аванс на гостите с глава още в 14-та минута, а три преди края на първата част Брахим Диас удвои с прецизен удар по земя.

"Детелините" успяха да се върнат частично в 76-та минута, когато Мохамед Елюнуси намали резултата, след като засече центриране от ъглов удар.

Милан обаче сложиха точка на спора в добавеното време на мача, когато друг норвежец, Йенс Хауге реализира за 1:3.

В другия мач от групата също не липсваха голове, като Лил надигра с 4:1 тима на Спарта Прага. За чешкия тим в самия край на двубоя се появи и българинът Мартин Минчев.

Над всички в Прага обаче беше Юсуф Язъчъ, който реализира хеттрик за своя тим. Като допълнение, "мастифите" играха и с човек повече близо 70 минути, след като Ладислава Крейчи беше изгонен още в 23-та минута.

Язъчъ изведе гостите напред в края на първата полувреме, но малко след подновяването, макар и с човек по-малко, домакините изравниха чрез Боржел Дочкал.

Френския тим отново излезе напред след точно час игра с второто попадение на Язъчъ, а шест минути по0-късно Иконе покачи на 1:3.

Крайният резултат бе оформен четвърт час преди края, когато Язъчъ завърши своя хеттрик, за да даде победен старт на отбора от северна Франция.

С победа потегли и, водения от Брендън Роджърс, тим на Лестър. "Лисиците" спечелиха с 3:0 у дома срещу Заря Луганск, при дебюта си в Лига Европа.

Джеймс Мадисън и Харви Барнс осигуриха добър аванс на англичаните преди почивката, а класическия резултат оформи Келеши Ихеаначо в средата на второто полувреме.

В другата среща от групата, тимът на Брага спечели със същия резултата при домакинството си на гръцкия АЕК Атина.