назад

Монтана с поражение от румънци за Купата на CEV

Монтана загуби гостуването си на румънския шампион Аркада (Галац) с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) в първи двубой между двата тима от 1/16-финалите във втория по сила европейски турнир - Купата на CEV.

Тази загуба намали значително шансовете на родния представител за продължаване напред, като на реванша на 24 ноември, тимът на Даниел Пеев ще трябва да търси задължително чиста победа. Тя би им осигурила достигане до т.нар. "златен" гейм, успех в който би означавало класиране за следващата фаза.

В първите две части срещата беше равностойна до средата, след което домакините показаха по-стабилна игра, за да си осигурят аванс от 2:0 гейма.

Промяна настъпи в третата част, когато Монтана показа възможности си. Българите започнаха да диктуват играта и всичко вървеше към успех, но в крайна сметка не успяха да запазят аванса си. В решителните минути домакините отново наложиха волята си.

Най-резултатен за Монтана стана Радослав Попов с 10 точки, а 9 точки добави Максим Сапожков. За съперника се отличи Нийлс Клапвийк с 14 точки.