Тампа Бей разгроми Бостън в третия мач от серията (видео)

от БНТ
17:08, 03.05.2018
Други

На собствен терен Бостън се срина 1:4 срещу Тампа Бей в трета среща от втория кръг на Източната конференция в Националнаха хокейна лига на САЩ и Канада. Онджей Палат вкара два гола за Лайтнинг, които поведоха с 2-1 успеха. По едно попадение за победителите добавиха Антъни Чирели и Стивън Стамкос. Палат откри резултата още преди да са изтекли две минути, а след още две удвои. Това бяха неговите трети и четвърти гол в тази серия.

Домакините от Бостън върнаха едно попадение в 16-ата чрез Патрис Бержерон, който се разписа при числено превъзходство. Още до края на частта обаче Антъни Чирели покачи на 3:1, а на празна врата Стамкос оформи крайния резултат.

"Направихме някои груби грешки в началото на мача, които се оказаха решаващи. Но след това натиснахме, имахме превъзходство в големи периоди и смятам, че този резултат не е съвсем справедлив", заяви центърът на Бостън Брюинс Брад Маршан.

Сан Хосе Шаркс изравни серията (2-2) срещу Лас Вегас, след като разгроми с 4:0 сензацията на сезона. Маркус Сьоренсен и Йоонас Донской осигуриха бърз старт за "акулите", след като вкараха първите два гола в мача - точно каквато беше идеята на треньора им Петер де Бур.

Головете паднаха в рамките на три минути и половина в края на първата част, а вратарят Мартин Джоунс отрази 34 удара и записа 6-и шътаут в плейофите. По този начин Джоунс се изравни с Евгени Набоков в класацията за най-много спасени удари в мачове без допуснат гол.

Във втората третина Томас Хертъл покачи на 3:0, като за него това е пето попадение в плейофите. Крайното 4:0 оформи Джо Павелски в 51:43 минута при числено превъзходство. Логан Кутюр стреля и при добавката Павелски вкара зад Фльори, който завърши мача с 30 спасявания. Петата среща е в петък в Лас Вегас.

16:30, 09.10.2020
Станимир Беломъжев: През 2019 година останах на крачка от реализирането на целите си
11:33, 03.08.2020
Фрийрайдърите Борислав Гарибов и Тина Близнакова с отлично представяне в Андора
15:57, 03.03.2020
Мария Руневска донесе първо отличие за България от игрите в Лозана
01:04, 15.01.2020
Един от най-великите моменти в българския хокей - на живо по БНТ!
19:36, 22.05.2019
С пълен актив от точки България си осигури място в по горна дивизия на СП в София
19:36, 27.04.2019
Пенгуинс разгромиха Александър Георгиев и Рейнджърс
16:44, 03.01.2019
Документален филм за Пьонгчанг 2018 - тази събота по БНТ1
17:54, 16.03.2018
Единственият ни представител на Параолимпийските игри в Пьонгчанг завърши 18-и в спринта по ски бягане на 1.5 км (ВИДЕО)
17:42, 14.03.2018
Как се представиха българите на Игрите в Пьонгчанг? (ВИДЕО)
15:30, 26.02.2018
Русия с най-слабо представяне на ЗОИ в историята
15:26, 25.02.2018
Норвегия завърши на първо място в класирането по спечелени медали на Игрите в Пьонгчанг, подобрявайки рекорд на САЩ
15:24, 25.02.2018